(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Opel (Nr 4713664)

Opel

Marka i model:

Opel corsa

Waga w kg (łączna):

872.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2435.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Santa Cruz De Tenerife

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 15 sie 2019 do 16 sie 2019


Transport samochodu

Potrzeba przewozu samochodu pojawia się najczęściej, jeśli kupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z UK. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Metody przewożenia auta

Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła samochodu powinny być przypięte czteroma taśmami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Powinno się nie zapominać również, że faktyczna masa naczepy nie powinna przekraczać właściwej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz u przewoźnika w obszarze UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki uprawnia firmę do odbioru samochodu.