(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Opel (Nr 5047782)

Marka i model:

Opel zafira

Waga w kg (łączna):

200

Budżet zlecenia [€]:

109

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 439.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Unterbessenbach

Od 12 wrz 2019 do 17 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Belgia, Vlaanderen, Antwerpia

Od 13 wrz 2019 do 18 wrz 2019


Transport samochodu

Zlecenie przewozu pojazdu pojawia się nierzadko, jeśli nabywamy nowy samochód czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, np. z Francji. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Sposoby przewożenia wozu

Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne przymocowanie pojazdu – koła pojazdu należy przypiąć 4 linami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Trzeba pamiętać także, że faktyczna waga przyczepy nie może przekraczać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.