(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

opel (Nr 5310890)

opel

Marka i model:

astra gsi

Waga w kg (łączna):

1400

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1043.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Galicia, Dumbría

27 gru 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Walencja, Sagunt

29 gru 2019


Transport samochodu

Potrzeba transportu auta pojawia się nierzadko, kiedy nabywamy nowy samochód lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Anglii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie wozów. Przed wyborem firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Metody transportu wozu

Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła auta powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi tak, aby pojazd nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Trzeba nie zapominać także, że rzeczywista waga naczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz w firmie transportowej na terenie UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który uprawnia przewoźnika do odbioru samochodu.