(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

opel (Nr 6147241)

opel

Marka i model:

Opel corsa

Waga w kg (łączna):

1066

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 972.00 km

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Zurych, Zurych

31 lip 2020

Adres i termin dostawy

Węgry, Budapeszt, Budapeszt

20 sie 2020


Transport samochodu

Potrzeba transportu auta uwidacznia się często, jeśli kupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Czech. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Metody przewożenia wozu

Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła samochodu należy przypiąć 4 linami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Wypada pamiętać również, iż faktyczna masa przyczepy nie może przekraczać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport w firmie transportowej na terenie UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który uprawnia firmę transportową do odbioru samochodu.