Opel (Nr 6181318)

Opel

Marka i model:

Opel Corsa

Waga w kg (łączna):

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 672.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Waldfeucht

1 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Bawaria, Monachium

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu wozu uwidacznia się często, gdy zakupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Austrii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie aut. Przed wyborem firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Powinno się pamiętać także, iż faktyczna waga przyczepy nie powinna przewyższać właściwej masy auta ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz w firmie transportowej na terenie UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru pojazdu.