(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Opel (Nr 6196539)

Opel

Marka i model:

Opel corsa d

Waga w kg (łączna):

1240

Budżet zlecenia [€]:

1400

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2215.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Akwizgran

Od 17 cze 2020 do 26 lip 2020

Adres i termin dostawy

Grecja, Αποκεντρωμένη Διοίκηση Μακεδονίας - Θράκης, Saloniki

Od 5 lip 2020 do 2 sie 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu pojazdu uwidacznia się często, jak zakupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Austrii. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Sposoby transportu auta

Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła samochodu powinny być przypięte 4 pasami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał położenia podczas transportu. Należy pamiętać także, że właściwa masa naczepy nie może przekraczać właściwej masy samochodu holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru samochodu.