(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Opel Adam (Nr 6185508)

Opel Adam

Marka i model:

Opel Adam

Waga w kg (łączna):

1100

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2487.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Hamm

1 sie 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andalucía, Manilva

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu wozu pojawia się nierzadko, kiedy nabywamy nowy pojazd czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Czech. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Metody transportu pojazdu

Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła auta powinny być przypięte czteroma linami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał położenia w czasie transportu. Wypada nie zapominać również, że rzeczywista waga przyczepy nie może przewyższać właściwej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru samochodu.