(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-04-29 23:44

Opel astra

(Nr 2645032)

Marka i model:

Opel,astra

Waga w kg (łączna):

1330.00

Budżet zlecenia [zł]:

15000

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 2316.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu auta uwidacznia się nierzadko, gdy nabywamy nowy wóz lub ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Francji. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść auto?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Metody transportu auta

    Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła pojazdu powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Należy nie zapominać także, iż rzeczywista masa przyczepy nie może przekraczać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Formalności

    Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport w firmie w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Kilmarnock, Wielka Brytania

Od 1 maj 2018 do 15 maj 2018

Adres i termin dostawy

Końskie, 26-200, Polska

Od 17 maj 2018 do 18 maj 2018