(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-01 10:26

Opel astra

(Nr 2649392)
Opel astra

Marka i model:

Opel astra

Waga w kg (łączna):

1500.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1030.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu samochodu pojawia się niekiedy, jeśli zakupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z UK. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować samochód?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Sposoby przewożenia auta

    Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła samochodu powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Wypada pamiętać także, iż faktyczna waga naczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Procedury

    Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Dortmund, Niemcy

Od 2 maj 2018 do 13 maj 2018

Adres i termin dostawy

Sztum, 82-400, Polska

Od 2 maj 2018 do 13 maj 2018