(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Opel astra (Nr 4675936)

Opel astra

Marka i model:

Opel astra

Waga w kg (łączna):

2000

Budżet zlecenia [€]:

250

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1564.00 km

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Luzern, Luzern

8 lip 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Walencja, Alacant

5 gru 2019


Transport samochodu

Potrzeba przewozu pojazdu uwidacznia się niekiedy, jeżeli zakupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Niemiec. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Sposoby transportu samochodu

Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła auta należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Powinno się pamiętać także, iż rzeczywista waga przyczepy nie może przekraczać właściwej masy auta ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upoważnia firmę do odbioru auta.