(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

opel astra (Nr 5046162)

opel astra

Marka i model:

opel astra

Waga w kg (łączna):

1500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

2

Dystans: 633.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Lubuskie, Gubin

Od 9 wrz 2019 do 14 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Podkarpackie, Jasło

Od 12 wrz 2019 do 17 wrz 2019


Transport samochodu

Potrzeba przewozu auta uwidacznia się niekiedy, jeśli zakupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Niemiec. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Sposoby transportu wozu

Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła auta powinny być przypięte czteroma taśmami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Powinno się pamiętać również, że faktyczna masa przyczepy nie powinna przekraczać właściwej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który uprawnia firmę transportową do odbioru auta.