(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

opel astra (Nr 5252434)

opel astra

Marka i model:

opel astra

Waga w kg (łączna):

1200

Liczba sztuk:

22222

Dystans: 4427.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

20 paź 2019

Adres i termin dostawy

Gruzja, იმერეთი, უსახელო

10 lis 2019


Transport samochodu

Potrzeba przewozu samochodu uwidacznia się nierzadko, jeżeli nabywamy nowy pojazd lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Anglii. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przewoźnika warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Metody przewożenia samochodu

Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła auta należy przypiąć czteroma linami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał położenia w czasie transportu. Wypada nie zapominać także, iż właściwa waga naczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy wozu holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz w firmie na terenie Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru samochodu.