(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Opel Astra (Nr 5465154)

Opel Astra

Marka i model:

Opel Astra

Waga w kg (łączna):

700

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 294.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Małopolskie, Ochojno

Od 20 lis 2019 do 21 lis 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Ustanów

Od 21 lis 2019 do 22 lis 2019


Transport samochodu

Potrzeba transportu wozu pojawia się niekiedy, kiedy zakupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Niemiec. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do przewiezienia wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła auta powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Powinno się pamiętać także, iż faktyczna masa naczepy nie może przerastać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.