(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Opel Astra (Nr 5505364)

Marka i model:

Opel Astra bertone

Waga w kg (łączna):

2000

Budżet zlecenia [€]:

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

1 gru 2019

Adres i termin dostawy

Dominikana, Monte Plata, Yamasá

1 lut 2020


Transport samochodu

Potrzeba przewozu samochodu pojawia się nierzadko, gdy nabywamy nowy samochód lub ściągamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Francji. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przewoźnika warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Metody transportu samochodu

Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła auta powinny być przypięte czteroma linami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał miejsca podczas transportu. Powinno się nie zapominać także, iż rzeczywista waga przyczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru samochodu.