(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Opel Astra (Nr 5887247)

Opel Astra

Marka i model:

Opel, Astra

Waga w kg (łączna):

5000

Budżet zlecenia [€]:

600

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2322.00 km

Adres i termin nadania

Austria, Tyrol, Innsbruck

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

Od 20 lip 2020 do 31 lip 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu auta uwidacznia się często, jeśli nabywamy nowy pojazd lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, np. z Anglii. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie wozów. Przed wyborem przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Sposoby transportu auta

Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła pojazdu należy przypiąć 4 taśmami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał miejsca podczas transportu. Wypada pamiętać również, że właściwa waga przyczepy nie może przewyższać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w firmie w obszarze UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upoważnia firmę transportową do odbioru samochodu.