Opel Astra (Nr 6075830)

Opel Astra

Marka i model:

Opel Astra

Waga w kg (łączna):

1500

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Sewilla

20 cze 2020

Adres i termin dostawy

Kostaryka, Provincia De Cartago, Cantón Cartago

30 sie 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu pojazdu pojawia się najczęściej, jak nabywamy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Francji. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Sposoby transportu samochodu

Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła auta powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał położenia podczas przewozu. Trzeba pamiętać również, że rzeczywista waga naczepy nie może przerastać właściwej masy samochodu holowanego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz u przewoźnika na terenie UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru pojazdu.