opel Astra (Nr 6136663)

opel Astra

Marka i model:

Opel astra

Waga w kg (łączna):

1260

Budżet zlecenia [zł]:

1400

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1640.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Wellingborough

3 lip 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Gliwice

10 lip 2020


Transport samochodu

Potrzeba przewozu samochodu pojawia się niekiedy, kiedy zakupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z UK. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Sposoby transportu auta

Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła auta należy przypiąć 4 pasami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Należy nie zapominać także, iż rzeczywista waga przyczepy nie powinna przerastać właściwej masy auta ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz u przewoźnika w obszarze UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru samochodu.