(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Opel astra (Nr 6139043)

Opel astra

Marka i model:

Opel astra

Waga w kg (łączna):

1500

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 4562.00 km

Adres i termin nadania

Finlandia, Etelä-Suomi, Helsinki

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Conil De La Frontera

3 lip 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu samochodu pojawia się nierzadko, jeśli nabywamy nowy samochód czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, np. z Włoch. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Metody transportu wozu

Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła pojazdu należy przypiąć 4 taśmami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Należy nie zapominać także, że rzeczywista masa przyczepy nie może przekraczać faktycznej masy auta ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru pojazdu.