Opel Astra (Nr 6421473)

Opel Astra
Waga Sztuk:
Opel Astra F [restyling] (1994 - 2002) Hatchback 5-Doors
Długość
405 cm
Szerokość
168 cm
Wysokość
141 cm
ok. 1185 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1185 kg
Dystans: 2071 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Greater Manchester, Manchester

Od 14 sie 2020 do 20 sie 2020

Adres i termin dostawy

Węgry, Budapeszt, Budapeszt

Od 17 wrz 2020 do 30 wrz 2020


Transport samochodu

Potrzeba transportu pojazdu pojawia się najczęściej, jeśli zakupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Włoch. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie aut. W trakcie wyboru przewoźnika warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Metody przewożenia auta

Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła pojazdu należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Wypada pamiętać także, że faktyczna waga przyczepy nie może przewyższać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upoważnia firmę do odbioru wozu.