(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Opel Astra (Nr 6509072)

Opel Astra
Waga Sztuk
Opel Astra K (2015 - 2020) Kombi
Długość
470 cm
Szerokość
180 cm
Wysokość
149 cm
ok. 1350 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1350 kg
Dystans 2473 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Monachium

Od 20 wrz 2020 do 21 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Ukraina, Donetsk Oblast, Donetsk

Od 1 paź 2020 do 31 paź 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu samochodu uwidacznia się nierzadko, jak zakupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, np. z UK. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Metody transportu pojazdu

Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła wozu powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Trzeba nie zapominać również, iż faktyczna waga przyczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru wozu.