Opel Astra (Nr 6511819)

Opel Astra
Waga Sztuk:
Opel Astra H (2004 - 2007) Kombi
Długość
451 cm
Szerokość
175 cm
Wysokość
150 cm
ok. 1280 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1280 kg
Dystans: 5868 km
Faktura VAT: Wymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Monachium

Od 13 wrz 2020 do 20 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Tadżykistan, Wilajet Sogdyjski, Chudschand

30 paź 2020


Transport samochodu

Potrzeba transportu auta uwidacznia się niekiedy, kiedy kupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z UK. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie aut. W trakcie wyboru przewoźnika warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Metody transportu pojazdu

Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła auta powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał miejsca podczas transportu. Trzeba pamiętać także, że faktyczna masa przyczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.