Opel Astra (Nr 6703701)

Opel Astra
Waga Sztuk:
Opel Astra H (2004 - 2007) Kombi
Długość
451 cm
Szerokość
175 cm
Wysokość
150 cm
ok. 1280 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1280 kg
Dystans 0 km
Faktura VAT: Wymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Rhineland-Palatinate, Oberfell

Od 2 lis 2020 do 23 lis 2020

Adres i termin dostawy

Filipiny, Eastern Visayas, Tacloban

30 lis 2020


Transport samochodu

Zlecenie przewozu samochodu uwidacznia się niekiedy, kiedy nabywamy nowy pojazd lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Anglii. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Sposoby transportu pojazdu

Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła wozu powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Należy nie zapominać również, iż rzeczywista masa przyczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport u przewoźnika na terenie UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upoważnia firmę do odbioru samochodu.