(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Opel Astra (Nr 7862402)

Opel Astra
Waga
Sztuk
Opel Astra J [restyling] (2011 - 2020) Sports Tourer Kombi 5-Drzwiowy
Długość
469 cm
Szerokość
181 cm
Wysokość
153 cm
ok.
1503 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1503 kg
Dystans
962 km
Zleceniodawca:
Firma (faktura wymagana)

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Wettringen

Od 6 lip 2021 do 9 lip 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Gliwice

Od 6 lip 2021 do 9 lip 2021


Transport samochodu

Zlecenie przewozu auta uwidacznia się często, jak zakupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Anglii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przewoźnika należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Metody przewożenia auta

Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła samochodu należy przypiąć 4 linami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Należy nie zapominać również, że właściwa masa naczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz w firmie w obszarze UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który uprawnia przewoźnika do odbioru wozu.