(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Samochody Dodano: 2018-01-22 22:50

Opel Astra kombi (Nr 2311172)

Opel Astra kombi

Marka i model:

Opel Astra Kombi

Waga w kg (łączna):

1400.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 36.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu auta pojawia się najczęściej, kiedy zakupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Francji. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść wóz?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Sposoby przewożenia pojazdu

    Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła samochodu należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Powinno się pamiętać również, iż rzeczywista waga naczepy nie może przewyższać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

    Żeby niezależnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Zachodnia, Łomianki, 05-092, Polska

27 sty 2018

Adres i termin dostawy

Radzymin, 05-250, Polska

27 sty 2018