(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Opel Astra kombi (Nr 4845922)

Marka i model:

Opel Astra Kombi

Waga w kg (łączna):

1350

Budżet zlecenia [zł]:

1600

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1346.00 km

Adres i termin nadania

Włochy, Lombardia, Inveruno

Od 5 sie 2019 do 16 sie 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Kraków

Od 5 sie 2019 do 16 sie 2019


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu auta pojawia się niekiedy, jeśli zakupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Metody transportu pojazdu

Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła samochodu powinny być przypięte czteroma linami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Powinno się pamiętać również, że faktyczna waga przyczepy nie powinna przerastać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w firmie transportowej na terenie UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru samochodu.