(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Opel Astra kombi 1.4 (Nr 5781987)

Opel Astra kombi 1.4

Marka i model:

Opel astra kombi 1.4

Waga w kg (łączna):

1500

Budżet zlecenia [zł]:

1000

Liczba sztuk:

1

Dystans: 793.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Bietigheim-Bissingen

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Zachodniopomorskie, Szczecin

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu pojazdu pojawia się najczęściej, jeśli zakupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Austrii. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła wozu powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Należy nie zapominać również, że faktyczna masa przyczepy nie może przerastać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upoważnia firmę transportową do odbioru auta.