Opel Astra kombi lll (Nr 5955824)

Opel Astra kombi lll

Marka i model:

Opel Astra

Waga w kg (łączna):

2000

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 11.00 km

Adres i termin nadania

Francja, Hauts-De-France, Aulnoye-Aymeries

Od 24 mar 2020 do 30 kwi 2020

Adres i termin dostawy

Francja, Hauts-De-France, Maroilles

30 maj 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu wozu uwidacznia się niekiedy, jeśli nabywamy nowy samochód lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, np. z Austrii. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Sposoby przewożenia wozu

Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła samochodu powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Powinno się nie zapominać także, że właściwa waga naczepy nie może przekraczać właściwej masy samochodu holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który uprawnia przewoźnika do odbioru wozu.