(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Opel Corsa (Nr 6605245)

Opel Corsa
Waga
Sztuk
Opel Corsa E (2014 - 2020) Hatchback 5-Puertas
Długość
402 cm
Szerokość
174 cm
Wysokość
148 cm
ok.
1237 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1237 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Od 15 paź 2020 do 31 paź 2020

Adres i termin dostawy

Portugalia, Madeira, Funchal

Od 1 lis 2020 do 30 lis 2020


Transport samochodu

Zlecenie przewozu auta uwidacznia się najczęściej, gdy zakupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Anglii. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie aut. Przed wyborem przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Sposoby transportu samochodu

Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła wozu należy przypiąć czteroma pasami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Należy pamiętać także, że właściwa masa naczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upoważnia przewoźnika do odbioru auta.