Opel Corsa (Nr 6669847)

Opel Corsa
Waga
Sztuk
Opel Corsa D (2006 - 2011) Hatchback 3-Doors
Długość
399 cm
Szerokość
171 cm
Wysokość
148 cm
ok.
1320 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1320 kg
Dystans
2739 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, West Midlands, Dudley

3 maj 2021

Adres i termin dostawy

Grecja, Peloponnisos Dytiki Ellada Ke Ionio, Korfu

15 paź 2021


Transport samochodu

Zlecenie transportu samochodu pojawia się niekiedy, jeśli zakupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, np. z Niemiec. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Sposoby transportu samochodu

Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła wozu powinny być przypięte czteroma linami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Należy nie zapominać także, iż właściwa waga przyczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy auta ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport w firmie w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który upoważnia firmę do odbioru wozu.