(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-27 17:43

opel corsa 3 puertas

(Nr 2326396)
opel corsa 3 puertas

Marka i model:

opel corsa D, 3 puertas

Waga w kg (łączna):

1100.00

Budżet zlecenia [€]:

400

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2354.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu samochodu pojawia się niekiedy, jak kupujemy nowy samochód lub ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Austrii. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść wóz?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Sposoby przewożenia pojazdu

    Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne przymocowanie pojazdu – koła samochodu należy przypiąć czteroma linami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Wypada nie zapominać także, iż faktyczna waga przyczepy nie może przewyższać faktycznej masy wozu holowanego.

Formalności

    Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w firmie w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który uprawnia firmę transportową do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Nordhorn, Niemcy

Od 28 lut 2018 do 4 mar 2018

Adres i termin dostawy

Sewilla, Hiszpania

Od 28 mar 2018 do 1 kwi 2018