(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Opel insignia (Nr 5386426)

Opel insignia

Marka i model:

Opel insignia

Waga w kg (łączna):

1500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2868.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Galicja, Lugo

Od 4 lis 2019 do 7 lis 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Łódzkie, Antoniew

Od 4 lis 2019 do 13 gru 2019


Transport samochodu

Potrzeba przewozu auta uwidacznia się najczęściej, jeżeli nabywamy nowy pojazd lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Czech. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Sposoby transportu wozu

Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne przymocowanie pojazdu – koła auta należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Powinno się nie zapominać również, iż faktyczna waga naczepy nie może przewyższać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz u przewoźnika na terenie UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru samochodu.