Opel Insignia (Nr 7268437)

Opel Insignia
Waga
Sztuk
Opel Insignia A (2008 - 2014) Sports Tourer Kombi 5-Drzwiowy
Długość
490 cm
Szerokość
185 cm
Wysokość
152 cm
ok.
1706 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1706 kg
Dystans
464 km
Zleceniodawca:
Firma (faktura wymagana)

Adres i termin nadania

Polska, Śląskie, Chorzów

Od 1 sie 2022 do 1 wrz 2022

Adres i termin dostawy

Polska, Lubuskie, Gorzów Wielkopolski

Termin elastyczny


Zadaj pytanie

Transport samochodu

Zlecenie przewozu samochodu uwidacznia się nierzadko, jeżeli zakupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Włoch. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie aut. Przed wyborem przewoźnika należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Metody przewożenia wozu

Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła samochodu należy przypiąć czteroma linami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał położenia podczas przewozu. Powinno się nie zapominać również, iż faktyczna waga przyczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.