(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Opel insygnia (Nr 6073284)

Opel insygnia

Marka i model:

Opel insygnia

Waga w kg (łączna):

1600

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1051.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Śląskie, Katowice

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Holandia, Limburg, Venlo

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba przewozu pojazdu pojawia się niekiedy, jeśli zakupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Niemiec. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Sposoby transportu wozu

Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła pojazdu należy przypiąć czteroma linami trzymającymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Należy pamiętać także, że faktyczna masa przyczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru auta.