(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Samochody Dodano: 2018-07-23 14:20

opel kadett (Nr 3000844)

opel kadett

Marka i model:

opel kadett c

Waga w kg (łączna):

1000.00

Dystans: 1065.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu pojazdu uwidacznia się nierzadko, kiedy zakupujemy nowy wóz lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, np. z Anglii. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść pojazd?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Metody przewożenia samochodu

    Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła samochodu należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Powinno się pamiętać także, iż rzeczywista waga naczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Formalności

    Aby samodzielnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Weyrer Straße, Waidhofen an der Ybbs, 3340, Austria

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Doki 1, Gdańsk, 80-863, Polska

Termin elastyczny