(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-10-28 15:12

opel meriva

(Nr 2120406)
opel meriva

Marka i model:

ople meriva

Waga w kg (łączna):

700.00

Budżet zlecenia [zł]:

800

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1182.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu pojazdu uwidacznia się najczęściej, kiedy kupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Anglii. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść pojazd?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Metody przewożenia samochodu

    Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła auta powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Powinno się nie zapominać również, iż faktyczna waga naczepy nie może przerastać faktycznej masy auta holowanego.

Formalności

    Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upoważnia firmę transportową do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Gisors, 27140, Francja

30 paź 2017

Adres i termin dostawy

Krosno Odrzańskie, 66-600, Polska

2 lis 2017