(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-04-30 16:49

Opel meriva (Nr 2647476)

Opel meriva

Marka i model:

Opel Meriva

Waga w kg (łączna):

1180.00

Budżet zlecenia [zł]:

1400

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1272.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu wozu pojawia się nierzadko, kiedy kupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść wóz?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie aut. Przed wyborem przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody transportu samochodu

    Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła samochodu należy przypiąć 4 linami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Należy nie zapominać również, że faktyczna masa naczepy nie powinna przerastać właściwej masy auta holowanego.

Procedury

    Aby samodzielnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który uprawnia firmę do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Mediolan, Włochy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Poznań, Polska

Termin elastyczny