(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Opel Meriva (Nr 6549821)

Opel Meriva
Waga
Sztuk
Opel Meriva 1 Gen. [restyling] (2004 - 2010) Minivan 5-Drzwiowy
Długość
405 cm
Szerokość
169 cm
Wysokość
162 cm
ok.
1405 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1405 kg
Dystans
698 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Austria, Wiedeń, Wiedeń

Od 15 wrz 2020 do 19 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Otwock

Od 16 wrz 2020 do 20 wrz 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu wozu uwidacznia się najczęściej, jeśli zakupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Metody transportu wozu

Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła auta należy przypiąć 4 linami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Trzeba nie zapominać także, że rzeczywista masa naczepy nie może przekraczać właściwej masy auta ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upoważnia firmę do odbioru pojazdu.