(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Opel Mokka uszkodzony (Nr 3228350)

Marka i model:

Opel Mokka

Waga w kg (łączna):

1300

Budżet zlecenia [zł]:

3000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 3031.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Galicia, Ourense

14 wrz 2018

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Wadowice

22 wrz 2018


Transport samochodu

    Zlecenie transportu samochodu pojawia się niekiedy, kiedy kupujemy nowy samochód lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Wielkiej Brytanii. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować samochód?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Sposoby przewożenia wozu

    Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał miejsca podczas transportu. Wypada nie zapominać również, że właściwa waga przyczepy nie może przewyższać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

    Aby niezależnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.