(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Opel Movano (Nr 6039709)

Opel Movano

Marka i model:

Opel Movano

Waga w kg (łączna):

2200

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 568.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Saksonia, Budziszyn

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Grzędy

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu samochodu pojawia się często, jak kupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z UK. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Metody przewożenia wozu

Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła samochodu powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Wypada nie zapominać także, że faktyczna waga przyczepy nie może przerastać faktycznej masy auta holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz w firmie w obszarze UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.