(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Samochody Dodano: 2018-12-02 10:28

Opel vectra B (Nr 3585793)

Opel vectra B

Marka i model:

Opel vectra B

Waga w kg (łączna):

1382.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 691.00 km

Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu samochodu pojawia się najczęściej, jeżeli kupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Anglii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie wozów. Przed wyborem przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Sposoby transportu wozu

Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma linami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Powinno się pamiętać również, iż rzeczywista waga przyczepy nie powinna przewyższać właściwej masy samochodu holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki uprawnia firmę do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Frankfurt nad Menem, Niemcy

Od 5 gru 2018 do 6 gru 2018

Adres i termin dostawy

Lubno, 66-450, Polska

8 gru 2018