(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Opel Vectra B (Nr 5070706)

Opel Vectra B

Marka i model:

Opel Vectra B 2.2 16V

Waga w kg (łączna):

1350.00

Liczba sztuk:

1

Dystans: 832.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Kolonia

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Wrocław

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu samochodu uwidacznia się niekiedy, jeżeli nabywamy nowy wóz czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Czech. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Sposoby transportu wozu

Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła wozu powinny być przypięte czteroma linami mocującymi tak, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Wypada nie zapominać także, iż rzeczywista waga naczepy nie może przewyższać właściwej masy wozu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.