(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-11-21 14:00

Opel Vivaro

(Nr 2169624)
Opel Vivaro

Marka i model:

Opel Vivaro

Waga w kg (łączna):

1800.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 1315.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu wozu pojawia się często, gdy zakupujemy nowy samochód lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Wielkiej Brytanii. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej transportować wóz?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Sposoby transportu auta

    Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła wozu powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi tak, żeby samochód nie zmieniał położenia podczas przewozu. Wypada nie zapominać także, iż właściwa masa naczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

    Aby niezależnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Tournai, 7500, Belgia

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Bełchatów, 97-400, Polska

Termin elastyczny