(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-24 11:12

Opel vivaro (Nr 2744452)

Opel vivaro

Marka i model:

Opel Vivaro

Waga w kg (łączna):

1900.00

Budżet zlecenia [zł]:

3500

Dystans: 2668.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu samochodu pojawia się często, jeśli nabywamy nowy samochód lub sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Niemiec. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować samochód?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Metody transportu pojazdu

    Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła auta powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Trzeba nie zapominać również, iż rzeczywista waga naczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Formalności

    Aby samodzielnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Madryt, 28010, Hiszpania

Od 29 maj 2018 do 31 maj 2018

Adres i termin dostawy

Ostrów Wielkopolski, 63-400, Polska

Od 31 maj 2018 do 8 cze 2018