(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Samochody Dodano: 2019-01-02 15:34

Opel Vivaro (Nr 3706933)

Marka i model:

Opel Vivaro

Waga w kg (łączna):

1700.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 468.00 km

Transport samochodu

Zlecenie przewozu samochodu uwidacznia się nierzadko, jeśli nabywamy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Włoch. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody przewożenia pojazdu

Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła wozu powinny być przypięte czteroma linami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Wypada pamiętać również, iż rzeczywista masa naczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Procedury

Aby niezależnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upoważnia firmę transportową do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Przysucha, 26-400, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Rumia, Polska

Termin elastyczny