(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Opel Vivavo( krótki) (Nr 5838138)

Marka i model:

Opel Vivaro

Waga w kg (łączna):

1650

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 345.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Wielkopolskie, Kościan

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Warmińsko-Mazurskie, Ostróda

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu auta pojawia się najczęściej, gdy kupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, np. z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przewoźnika warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Metody przewożenia pojazdu

Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła wozu należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał położenia podczas transportu. Trzeba pamiętać również, iż rzeczywista masa naczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upoważnia firmę transportową do odbioru auta.