(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Opel zafira (Nr 5584323)

Opel zafira

Marka i model:

Opel Zafira

Waga w kg (łączna):

1300

Budżet zlecenia [zł]:

1200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1190.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Ulm

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Gdańsk

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu wozu pojawia się nierzadko, kiedy kupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Anglii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie wozów. Przed wyborem przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Sposoby transportu auta

Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła samochodu należy przypiąć czteroma linami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Trzeba nie zapominać również, że faktyczna waga naczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport w firmie transportowej na terenie UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.