(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Opel zafira (Nr 6091133)

Opel zafira

Marka i model:

Opel zafira GF-XM180

Waga w kg (łączna):

1420

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 4.00 km

Adres i termin nadania

Dania, Jutlandia Środkowa, Aarhus

25 cze 2020

Adres i termin dostawy

Dania, Dania, Højbjerg

25 cze 2020


Transport samochodu

Potrzeba przewozu auta pojawia się niekiedy, kiedy zakupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Austrii. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Metody transportu wozu

Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła samochodu powinny być przypięte czteroma linami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał położenia podczas przewozu. Trzeba nie zapominać także, że właściwa masa przyczepy nie może przerastać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru samochodu.