(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Opel Zafira (Nr 6892127)

Waga Sztuk
Opel Zafira C [restyling] (2016 - 2020) Minivan
Długość
466 cm
Szerokość
192 cm
Wysokość
166 cm
ok. 1708 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1708 kg
Dystans 1968 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Birmingham

Od 24 lis 2020 do 13 gru 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Ostrołęka

Od 24 lis 2020 do 13 gru 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu auta pojawia się nierzadko, gdy zakupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Niemiec. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Sposoby przewożenia wozu

Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła pojazdu należy przypiąć czteroma pasami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Wypada pamiętać także, iż faktyczna waga naczepy nie może przerastać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w firmie transportowej w obszarze UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki uprawnia firmę do odbioru auta.