(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Opony luz (Nr 5281906)

Opony luz

Długość [m]:

6

Szerokość [m]:

2.5

Wysokość [m]:

3

Waga w kg (łączna):

2000

Typ usługi:

Tylko transport

Czy ładunek jest na paletach?:

Nie

Czy ładunek jest zapakowany?:

Nie

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 1648.00 km

Adres i termin nadania

Norwegia, Oslo, Oslo

Od 11 lis 2019 do 16 lis 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Świętokrzyskie, Kielce

Termin elastyczny


Transport niepełną ciężarówką

Przewóz niepełnym samochodem ciężarowym tzw. „Less Than Truckload” to zagospodarowanie kawałka przestrzeni ładunkowej samochodu ciężarowego. Jeżeli posiadamy do przetransportowania mały ładunek, który nie potrzebuje wykorzystania pełnego samochodu ciężarowego lub który nie potrzebuje skorzystania z całej przestrzeni, wówczas wybranie takiej kategorii jak: niepełna ciężarówka jest odpowiednie. 


Do samochodów ciężarowych używanych w przewozie LTL zalicza się pojazdy, których waga przewyższa 3,5 tony oraz pozostałe pojazdy spełniające wymagania ustawowe. Do transportu LTL wykorzystuje się wielkie kontenery meblowe, ciężarówki BDF, samochody ciężarowe skrzyniowe i ciężarówki tzw. kontenery, ciężarówki klasa: firanka lub furgon. Rodzaj ciężarówki wypadałoby aby był dostosowany do przewiezienia naszych pakunków, które zadeklarowaliśmy w wybranej przez nas kategorii.

W oszacowaniu ceny przewozu ładunku w obrębie LTL, kluczowe są tego ładunku parametry – waga i rozmiar. Powinno się również dodać informację o tym, czy przedmioty są umieszczone na paletach i czy zostały zapakowane. Jeżeli tak, warto opisać opakowanie. Kluczowa bywa także informacja w tematyce usługi – czy zalicza się do niej tylko przewóz, czy na przykład załadunek oraz wyładunek. Zasadniczą informacją może być również czas wykonania transportu.

Ładunki przewożone w obszarze LTL to zazwyczaj palety, narzędzia, maszyny, a czasem zdarzają się fragmenty elektrowni wiatrowej.

W przypadku, kiedy transport niepełną ciężarówką nie wystarczy aby przetransportować nasz ładunek, opłaca się skorzystać z innego rozwiązania – z przewozu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), innymi słowy nazywanego transportem całonaczepowym.