(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Opryskiwacz (Nr 5533611)

Marka i model:

Amazone

Długość [m]:

2.70

Szerokość [m]:

1.50

Wysokość [m]:

1.8

Waga w kg (łączna):

370

Dystans: 302.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Dolnośląskie, Gierałtów

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Księży Las

Termin elastyczny


Transport maszyn rolniczych

Transport urządzeń rolniczych prawie zawsze bywa przewozem ponadgabarytowym. Do maszyn rolniczych klasyfikujemy ciągniki rolnicze, kosiarki, siewniki, rozsiewacze nawozów, snopowiązałki jak i wiele innych. Wielkoformatowe maszyny rolnicze bywają urządzeniami nienormatywnymi. Pojazdy te nie mają prawa swobodnie jeździć po ulicach, ponieważ ich wielkość przekracza dozwolone gabaryty przewidziane przez przepisy w kraju jak także w UE. Komplikację powodować może dodatkowo napór osi urządzeń uprawnych, który przewyższa reguły możliwe dla większej części szos.

Jak przewozi się pojazdy rolnicze?

Do przewozu maszyn i pojazdów uprawnych z reguły stosuje się przyczepy typu jumbo lub tele. Przewoźnicy oferujący przewóz urządzeń rolniczych powinni dysponować prawidłowo przysposobionymi lawetami, które są w stanie przewieźć maszyny uprawne, których ciężar wynosi do kilku ton, jak przykładowo młocarnie. Przewoźnik podejmujący się transportu pojazdu rolniczego powinien specjalizować się w transporcie nienormatywnym, a również powinien posiadać właściwe uprawnienia, sprzęt profesjonalny i doświadczenie. W przypadku, jeżeli zestaw przekracza dozwolone standardy wymiarami lub ciężarem, wymagane jest uzyskanie odpowiedniego zezwolenia, a dodatkowo potrzebna będzie obecność pilota przy przewozie.

Koszt transportu maszyn rolniczych

Cena przewozu pojazdu uprawnego jest uzależniona od gabarytów, wagi i sprawności maszyny. Na wycenę przewozu wpływa również długość pomiędzy miejscem załadunku a miejscem rozładunku. Szczególnym elementem może być dodatkowo czas transportu.